W naszej ofercie są trzy rodzaje pelargonii: rabatowe, okrywowe, oraz balkonowe. Postaramy się je wszystkie teraz opisać aby każdy z Was wiedział co kupić dla siebie.

Pelargonie rabatowe, są to zwykłe pelargonie które znamy. Są to kwiaty jednoroczne, mają średnie kwiaty oraz średniej wielkości liście. Nie rosną zbyt rozłożyście, jednak pięknie zdobią nasze podwórka. Nadają się zarówno do gruntu jak i do donicy. Niektórzy sadzą je również w doniczkach przeznaczonych do kwiatów wiszących.

Pelargonie okrywowe rosną podobnie do rabatowych, jednak różnica polega głównie na wielkości liści oraz kwiatostanów. To dzięki tym różnicom nasi klienci wybierają głównie pelargonie okrywowe. Co je różni? Pelargonie okrywowe mają większe oraz gęstsze kwiaty. Mają również dużo większe liście oraz większą ilość liści od pelargonii rabatowych. Sprawia to, że wyglądają bardziej dekoracyjnie, oraz “dostojnie”. Polecamy je każdemu zarówno do donic, jak i na rabatę. Będą pięknie wyglądać.

Do wszystkich pelargonii rabatowych oraz okrywowych można stosować różne dodatki, jak choćby euforbia którą polecamy.

Na koniec krótki opis pelargonii balkonowych, zwanych przez niektórych “wiatraczkami”. Balkonowa odmiana rośnie do 1,5 metra długości (zwisając w dół). Kwitnie obficie a kwiaty są drobne i mają intensywny kolor. Nazwa “wiatraczki” wzięła się z kształtu kwiatów które przypominają właśnie wiatrak, mając kilka płatków. Są one odporne na deszcz oraz wiatr. Nie mają zbytnich wymagań. Jest to jeden z najlepiej sprzedających się produktów w naszym gospodarstwie.