Hibiscus Summerfic Midnight Marvel oraz Hibiscus Summerfic Summer in Paradise – to dwie odmiany Hibiskusa zapoczątkowujące naszą przygodę z tym kwiatem (to nasz drugi sezon z tym kwiatem). Obie mają cudowne, duże kwiaty, oraz obie zimują w gruncie, obie kwitną bardzo obficie. Ale trochę konkretów:

Hibiscus Midnight Marvel ma pełny, mocno czerwony kwiat.
Hibiscus Summer in Paradise ma kwiaty o kolorze wiśniowo-czerwonym.
Kwiaty oby odmian dosięgają średnicy około 20 – 23 cm (prawie tyle co krótszy bok kartki A4) a dorastają do wysokości 100-110 cm.
Oba zimują w gruncie tracąc na zimę naziemną część rośliny.
Szybko się krzewią (można je przycinać w celu lepszego krzewienia) a kwitnąć zaczynają dość późno, bo dopiero od połowy lata (koniec czerwca/lipiec).
Hibiskusy te uwielbiają stanowiska słoneczne ale równie dobrze rosną w miejscach lekko zacienionych.
Można sadzić je w dużych donicach lecz wtedy na zimę należy je schować do widnych, chłodnych pomieszczeń (np. piwnica z oknami) a podlewanie należy ograniczyć do minimum.

W okresie wzrostu (latem i wiosną) Hibiskusy podlewamy tak jak inne rośliny kwitnące (np. Surfinie czy Pelargonie), czyli wodą z dodatkiem nawozu do roślin kwitnących. My polecamy za każdym razem dodać trochę nawozu (najlepiej marki Planton) do konewki i tym podlewać kwiaty aby były ładniejsze i mocniejsze.

Od siebie nieskromnie napiszemy, iż kwiaty są na prawdę cudowne i robią ogromne wrażenia, a słowo “ogromne” na prawdę dobrze opisuje piękno rośliny i samych kwiatów. 🙂

W razie pytań jak zawsze chętnie służymy pomocą 🙂