FAQ – Pytania i odpowiedzi

Ludzie na co dzień zadają nam sporo pytań odnośnie kwiatów, ich hodowli, oraz nas samych. W tym miejscu postaramy się odpowiedzieć na większość z nich. Jeśli będziecie mieli jakiekolwiek jeszcze pytania lub propozycje odnośnie rozwinięcia zbioru FAQ, to prosimy o kontakt na naszego mail'a.

Czy pelargonie rabatowe i okrywowe można sadzić w donicy?

Oczywiście! Wszystkie pelargonie można sadzić w donicach i trzymać na balkonie. Możemy nawet powiedzieć, że pelargonie okrywowe przepięknie wyglądają w dużych donicach na balkonie.

Kiedy najlepiej podlewać surfinie i inne kwiaty balkonowe?

Surfinie (i inne kwiaty balkonowe) najlepiej jest podlewać wieczorem. Jednak gdy jest bardzo gorąco należy podlewać je również rano. Dodatkowo radzimy każdemu, aby do każdego podlewania dodawał do konewki trochę nawozu do kwiatów balkonowych lub innych kwitnących. To spowoduje, że kwiaty zawsze będą piękne.

Czy begonię Solenię można sadzić na słońcu?

Oczywiście można, jednak lepiej będzie ona wyglądać gdy będzie rosła w cieniu lub półcieniu.

Jakie kwiaty wiszące mogę sadzić na balkonie od wietrznej strony?

Osobiście na taki balkon polecamy Pelargonie wiszące lub Lobelie. A co z Surfiniami? Można sadzić ale tylko te krótsze i bardziej zwarte odmiany. Osobiście nie polecamy ich na balkony gdy mocno na nich wieje wiatr.

Czy sprzedajecie kwiaty gdzieś na rynkach?

Oczywiście, że tak. Na samym początku sprzedawaliśmy tylko i wyłącznie na rynkach. Niedawno (w 2020 roku) w związku z komplikacjami jakie wynikły postanowiliśmy prowadzić sprzedaż również w miejscu gdzie prowadzimy gospodarstwo. Więc o tym gdzie i kiedy sprzedajemy możecie przeczytać na naszym blogu we wpisie pt. „Gdzie można nas spotkać?„.

Czy jak kupię więcej to dostanę jakiś rabat?

Przy większych zakupach praktycznie zawsze staramy się dawać jakiś gratis lub stosować odpowiednie rabaty 🙂 Chcemy aby każdy klient był zadowolony i dobrze nas wspominał 🙂

Czy prowadzicie Państwo sprzedaż wysyłkową?

Niestety nie prowadzimy takie sprzedaży. Próbowaliśmy już to robić, jednak ani my, ani firmy kurierskie nie są w stanie zapewnić odpowiedniej ochrony kwiatom podczas transportu.

Czy sprzedajecie kwiaty do hurtu?

Oczywiście, jednak ceny są wtedy ustalane indywidualnie z każdym hurtownikiem.

Czy wystawiacie faktury VAT?

Niestety nie. Nie jesteśmy płatnikiem podatku VAT. Prowadzimy tylko działalność gospodarczą więc możemy wystawić jedynie rachunek.

Czy pelargonie można hodować w domu?

Tak, pelargonie można hodować w domu. Trzeba tylko zapewnić im odpowiednią ilość wody i słońca.