Bratek – z pozoru niepozorna roślinka. Zdobywa ona jednak dużą popularność na wiosnę. Prawdopodobnie ze względu na swoje małe wymagania i łatwość uprawy. Bratka wystarczy bowiem tylko posadzić (najlepiej w żyznej ziemi – wiadomo) oraz co jakiś czas podlać (najlepiej wodą z nawozem). Jeśli pojawią się chwasty dookoła to wystarczy je wyrwać. I to w zasadzie wszystko. Każdy się martwi na wiosnę czy bratek zmarznie, czy uschnie itp. Z doświadczenia wiemy, że jeśli bratek zamarznie to odmarznie i to bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Pamiętać jednak należy aby po zamarznięciu lub od razu po odmarznięciu go nie podlewać gdyż woda mu zaszkodzi. Trzeba odczekać jakiś czas aby móc się nim ponownie zająć – dać mu odpocząć po zamarznięciu.

Bratki kwitną od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Zimują w gruncie a także potrafią się rozsiać dookoła. Jeśli chodzi o zimowanie to często nie trzeba nic robić, jednak warto okryć go na zimę np. opadniętymi jesiennymi liśćmi.

Kwiaty bratków są jadalne. Tak – można zrobić z nich np. herbatkę, sałatkę lub dodać do jakiejś potrawy jako ozdobę bez obaw o zatrucie.

I to chyba tyle jeśli chodzi o bratki. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do komentowania a chętnie na wszystkie odpowiemy.